O blogu

Dlaczego powstał ten blog?
Można by doszukiwać się wielu powodów, na pewno dlatego, żeby pomóc kobietom w wyborze odpowiedniej bielizny. Mimo, że sam początek serwisu był trudny, z trzech przygodnie poznanych kobiet stałyśmy się przyjaciółkami, pędem przechodzące przez kolejne problemy.

Odrobina historii
Od najdawniejszych czasów noszona i przez kobiety, i przez mężczyzn. Dzisiaj jest przedmiotem wielomilionowych operacji handlowych. Mowa o bieliźnie, towarze, z którego korzystamy na co dzień, nie zdając sobie sprawy z jego zagmatwanej historii. Jest ona przede wszystkim skomplikowana, a wielu jej szczegółów nigdy nie poznamy. Wynika to z faktu, iż bielizna nie była przez lata przedmiotem refleksji historycznej. A wręcz przeciwnie. Bielizna była zawsze tabu, przez co nie zbierano na jej temat żadnych informacji. Dziś w wielu przypadkach archeolodzy bazują na własnych domysłach, ponieważ nie istnieją odpowiednie wykopaliska, czy nawet rysunki mogące naprowadzić ich na odpowiedzi na pytania. Pewne jest, że pierwotna bielizna pojawiła się już osiem tysięcy lat temu lub wcześniej. Wtedy to powstały znalezione całkiem niedawno w Azji.

Zachowały się opaski skórzane, które służyły mieszkańcom gór jako bielizna. Były one wiązane w bardzo prymitywny sposób, który w dużej mierze przypominał znane nam z filmów dawne wiązanie pieluszek z tetry. Utrzymywana była przy pomocy różnych taśm, guzików, jednak podstawowe wiązania nie zmieniły się niemal do czasów współczesnych. Bardzo podobnie wiązana była bielizna jeszcze w dziewiętnastym wieku we Francji, wśród chłopów żyjących na tamtejszych terenach górskich. Zastanawiające, jak niewielkim zmianom uległa wbrew pozorom ta bielizna przez tysiące lat. Jeszcze bardziej dziwi fakt, iż używana bielizna wcale nie była wygodna ani praktyczna. Dlaczego tak długo trzymano się sprawdzonych metod? Być może nie dowiemy się nigdy.

Poznaj nas!
Nasz blog jest kołem ratunkowym przed nieuczciwymi sprzedawcami, firmami oferującymi słabej jakości bieliznę, oraz wysokimi cenami serwowanymi przez wielu jak nie wszystkich polskich producentów bielizny. Nasze doświadczenie i kontakty z branży pozwolą wam kupować produkty ze zniżką, a czasami dzięki naszym sygnałom wygrywać je w konkursach.

A to my Manuela, Magda i Jola:

Czekamy na wasze listy i komentarze! Najciekawsze nagrodzimy! :-)

© Bielizna-codzienna.pl