Bielizna na wymiar

Każda pani, która ma problem z dobraniem bielizny, powinna udać się do salonu gorseciarskiego. Dziś jest to już niemal zapomniany zawód, ale w wielu miastach znajdziemy jeszcze gorseciarkę. Kim ona jest? Jest to specjalistka od tworzenia bielizny. W nie tak dawnych czasach, kiedy bielizna była towarem deficytowym, a ładnej i dobrze zrobionej bielizny w ogólne nie było w sklepach, każda elegancka pani odwiedzała właśnie gorseciarkę. Tworzyła ona na wymiar i od zera nie tylko staniki, ale często także gorsety.
Dziś bielizna damska dostępna jest na każdym rogu, sprzedawana jest w sklepach, ale i na bazarach. Jest to bielizna tania, ale niekoniecznie dobrej jakości. Dlatego kobiety, które stawiają na jakość, często odwiedzają salony gorseciarskie. Tworzona tam bielizna trafia także do teatrów. Jednak najczęstszymi bywalczyniami salonów gorseciarskich są panie biuściaste . To one mają największe problemy ze znalezieniem dla siebie odpowiednich staników. Często problemem jest duża różnica w obwodach. Jeśli szczupła kobieta ma duże piersi, bardzo trudno jej będzie kupić stanik w normalnym sklepie.

Jak produkuje się zwykłą bieliznę
Zwykła bielizna produkowana jest jedynie w kilku najbardziej popularnych rozmiarach. Są one odpowiednie dla większości osób, ale nie dla wszystkich. W takim wypadku jedynym rozwiązaniem jest bielizna wykonana specjalnie dla osoby zamawiającej. Po dokładnym zmierzeniu obwodów, gorseciarka wykonuje projekt, a następnie sam stanik. Możliwe jest także wykonanie całego gorsetu, jednak na to w dzisiejszych czasach już nikt się nie decyduje.

<a href=„http://www.krisline.com/bielizna-damska”>bielizna damska</a>
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

3 komentarze do “Bielizna na wymiar”

  1. manuelak napisał(a):

    Magda ma racje pisząc o bieliźnie na wymiar. Pamiętajmy jednak iż jest to inwestycja wymagająca konkretnych funduszy. Oczywiście kuszącym jest wybór materiałów i inne tego typu elementy. Wszystkie kobiety pociąga to, że są w stanie same zaprojektować, przy pomocy stylistki, własną bieliznę.

  2. Ola napisał(a):

    Fundusze owszem, ale nosić atłasowo tiulowy komplet bielizny od Gucciego czy Armaniego – to musi być ekscytujące przeżycie. Czekam aż mój facet się domyśli i za sponsoruje mi taką sesję :)

  3. Magda Modrak napisał(a):

    bielizna damska to strasznie fajny temat. to prawda, że trudno jest czasem znaleźć bieliznę dla Pań o dużych rozmiarach biustu, ale mimo wszystko zawsze można próbować i na pewno coś ciekawego może wpaść w ręce ;]

Napisz komentarz

© Bielizna-codzienna.pl