Ekologiczne rajstopy

13 Gru

Ekologiczne rajstopy

Czy rajstopy mogą być ekologiczne? Pod wieloma względami na pewno są. Poza tym możliwe jest wybieranie produktów, które jak najmniej przyczyniają się do zanieczyszczenia środowiska. Dotyczy to każdego produktu, więc zawierają się w tym także rajstopy. Przede wszystkim włókno nylonowe nie jest produkowane ze skóry czy wełny. Włókna odzwierzęce z reguły przyczyniają się do cierpienia zwierząt, dlatego trudno nazwać je ekologicznymi w jakimkolwiek wymiarze. Natomiast nylon, z którego zwykle wykonane są rajstopy, jest włóknem syntetycznym, dlatego można powiedzieć, bardziej ekologicznym. Kolejna sprawa, na którą miłośnicy ekologii powinni zwrócić uwagę, to pochodzenie produkty.

Rajstopy wyprodukowane w Azji (na przykład w Chinach, Indiach czy Bangladeszu), nawet jeśli są zrobione z najbardziej ekologicznych materiałów i biologicznych substancji, które w mniejszym stopniu wpływają na środowisko, jednak w jakiś sposób musiały do Polski dotrzeć. Transport, czy to morski, lądowy, czy też powietrzny jest źródłem zanieczyszczenia środowiska. Gazy cieplarniane uwalniane do atmosfery sprawiają, że powiększa się dziura ozonowa. A także ociepla się klimat.
Stąd tak duże znaczenie ma, gdzie zostały wyprodukowane kupowane przez nas 
rajstopy. Wybierajmy zawsze te wyprodukowane najbliżej naszego miejsca zamieszkania, a filozofia ta dotyczy każdych zakupów, ma zastosowanie nie tylko wtedy, kiedy kupujemy rajstopy. Małe kroczki i codzienne decyzje pozwalają nam żyć bardziej ekologicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *