W co się ubierać zimą?

Jesteśmy w środku lata, ale nawet się nie obejrzymy, jak pogoda się zmieni, przyjdą dni chłodniejsze, a potem zagości mróz za oknem i spadnie śnieg. Wszystkie ubrania letnie, czy wczesnojesienne zostaną przez nas schowane do szafy, a my sami wyciągniemy ubiory dużo cieplejsze, na zimę: grube spodnie, może nawet kalesony, czapki, rękawiczki, szaliki, ciepłe kożuchy po babci. I bardzo dobrze, że tak się stanie, ponieważ zimą należy ubierać się ciepło, ale trzeba też pamiętać o kilku sprawach, ponieważ przesada z ubiorem zimowym może również okazać się błędem.

Dbając o zdrowie

Kluczową sprawą w zimie jest to, aby się nie przeziębić. To właśnie dlatego zakładamy czapki zimowe, czy bardzo ciepłe ubrania. A bardzo łatwo tą porą roku jest się przeziębić. Najważniejszą sprawą powinno być okrycie głowy takie, aby zasłaniało również uszy. Czy wiecie, że jeśli nie założymy czapki, możemy utracić nawet 30 procent ciepła? Tyle może uciec przez samą głowę. Dlatego apelujemy do wszystkich: zakładajcie czapki, bo w przeciwnym razie może się skończyć nie tylko zwykłym przeziębieniem, ale nawet grypą, czy zapaleniem opon mózgowych. A wtedy pobyt w szpitalu mamy gwarantowany.

Ciepłe ubrania to podstawa

Ale nie tylko. Musimy mieć na uwadze, że owszem, ubrania zimą muszą być ciepłe, ale muszą być również oddychające. Generalnie wszyscy zalecają się ubierać na tak zwaną cebulkę. My również, ale bez przesady: cztery warstwy ubrania, łącznie z wierzchnim, w zupełności wystarczą. Jeśli poruszamy się komunikacją miejską, lepiej jest mieć na sobie ciepły sweter i kurtkę, która sama w sobie nie jest gruba (grzeje nas sweter) i którą łatwo można zdjąć. W tramwajach i autobusach zimą bardzo często panuje duży zaduch i jest gorąco. Ponieważ za chwilę z autobusu wyjdziemy na świeże mroźne powietrze, stanowczo lepiej będzie unikać takich skoków temperatury. Mogą się one okazać bardzo szkodliwe. Lepiej jest też nosić ubrania z naturalnych materiałów, najlepiej wełniane i bawełniane. Takie na zimę są najlepsze.

Jeśli szukasz odpowiedniej dla siebie czapki, to powinieneś zajrzeć do naszego sklepu internetowego.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Napisz komentarz

© Bielizna-codzienna.pl