Praca w świecie mody

fashion
W świecie mody można znaleźć mnóstwo inspirujących rzeczy do robienia, to nie tylko ciuch , modelka i wybieg, znajdzie się tu wiele ciekawych zawodów. Na czele listy modowego świata jest projektant od niego się zaczyna, tworzy się kolekcja, następnie trzeba ją zrealizować, czyli nawiązać współprace z szwaczką i konstruktorem w zależności od tego jaka kolekcja powstaje.
Ważną osobą jest też kreator wzorów- osoba, która projektuje wzór na tkaninie, oczywiście po wstępnej konsultacji z projektantem i uzgodnieniu jak ma wyglądać kolekcja, jaka jest inspiracja, co jest motywem przewodnim. Gdy projekty są już zrealizowane następuje czas promocji i prezentacji. Zorganizowanie pokazu mody, tu wkracza reżyser pokazów odpowiedzialny za całościowy efekt tego przedsiemwzięcia- dźwięk, oświetlenie, układ choreograficzny na scenie, wybór modelek i strojów w jakim która się pokaże, rozłożenie gości, zorganizowanie cateringu na daną imprezę itp.
W dalszej części wchodzą ww skład zespołu osoby odpowiedzialne za dodatki (wypożyczenie lub realizacje) czy są to buty, torebki warte uwagi, czy biżuteria jest potrzebna osoba, która zorganizuję to ze sklepu lub osobni projektanci, którzy np. wykonają skórzaną torebkę odpowiednia do kreacji.
Gdy pokaz już się odbędzie trzeba o nim napisać albo na blogu , albo w gazecie modowej, sesja zdjęciowa gdzie zaangażowany jest zarówno fotograf jak i stylista udoskonali reportaż z takiego wydarzenia .
Świat mody jest bardzo hojny jeśli chodzi o kwestie pracy,ale trzeba pamiętać, że jest bardzo bezwzględny w wyborze nowych uczniów i trzeba to kochać by się tam znaleźć.
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Praca w świecie mody, 5.0 out of 5 based on 1 rating

1 komentarz do “Praca w świecie mody”

  1. Kasia napisał(a):

    Hehe najważnieszy jest zawsze inwestor, ponieważ to on będzie odpowiadał za dostarczenie nam pieniędzy na nasze wizje modowe :)

Napisz komentarz

© Bielizna-codzienna.pl