Bielizna na wymiar

13 Gru

Bielizna na wymiar

Każda pani, która ma problem z dobraniem bielizny, powinna udać się do salonu gorseciarskiego. Dziś jest to już niemal zapomniany zawód, ale w wielu miastach znajdziemy jeszcze gorseciarkę. Kim ona jest? Jest to specjalistka od tworzenia bielizny. W nie tak dawnych czasach, kiedy bielizna była towarem deficytowym, a ładnej i dobrze zrobionej bielizny w ogólne nie było w sklepach, każda elegancka pani odwiedzała właśnie gorseciarkę. Tworzyła ona na wymiar i od zera nie tylko staniki, ale często także gorsety.

Dziś bielizna damska dostępna jest na każdym rogu, sprzedawana jest w sklepach, ale i na bazarach. Jest to bielizna tania, ale niekoniecznie dobrej jakości. Dlatego kobiety, które stawiają na jakość, często odwiedzają salony gorseciarskie. Tworzona tam bielizna trafia także do teatrów. Jednak najczęstszymi bywalczyniami salonów gorseciarskich są panie biuściaste . To one mają największe problemy ze znalezieniem dla siebie odpowiednich staników. Często problemem jest duża różnica w obwodach. Jeśli szczupła kobieta ma duże piersi, bardzo trudno jej będzie kupić stanik w normalnym sklepie.

Jak produkuje się zwykłą bieliznę. Zwykła bielizna produkowana jest jedynie w kilku najbardziej popularnych rozmiarach. Są one odpowiednie dla większości osób, ale nie dla wszystkich. W takim wypadku jedynym rozwiązaniem jest bielizna wykonana specjalnie dla osoby zamawiającej. Po dokładnym zmierzeniu obwodów, gorseciarka wykonuje projekt, a następnie sam stanik. Możliwe jest także wykonanie całego gorsetu, jednak na to w dzisiejszych czasach już nikt się nie decyduje.

One Comments “Bielizna na wymiar

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *